PRACA Z PROGRAMEM VILTOMIERZ


Na początek kilka rozmyślań nad losowaniami Multi Lotka i tym samym wstęp do głównej idei, która przyświeca programowi.
Przypuśćmy, że ostatnie losowanie wyglądało tak: 05,06,15,16,20,21,23,26,32,34,36,38,49,64,66,71,74,75,77,79.

    Zastanówmy się w taki sposób:
  1. Skoro w ostatnim losowaniu wypadła parka 05-06, to może znaleźć wszystkie losowania w których wypadła ta parka i zobaczyć jak wyglądały losowania następnego dnia??
    No bo w końcu dzisiejsze losowanie będzie właśnie takim losowaniem, następującym po tym jak wypadło 05,06 :)
  2. No ale wpadło też np. 32,34,36,38, może zróbmy to samo co wyżej, ale dla takiej czwórki liczb?
  3. Wpadło też 7 liczb z przedziału 61-80. To może również znajdźmy wszystkie losowania w których padło 7 z tych 20 liczb ??
  4. Roboty przy tym byłoby mnóstwo... A teraz jeszcze przychodzi pomysł do głowy, że przedostatnie losowanie wyglądało tak: 03,12,16,22,27,28,35,41,44,46,49,52,55,62,64,67,69,71,73,80 i wpadła tutaj np. parka 52,55 ... to może znaleźć wszystkie losowania w których padło 52,55 i zobaczyć jak wyglądały losowania 2 dni po tych znalezionych?? No bo właśnie dzisiaj jest taki dzień.... itd. itd. itd.
  5. Pomysł fajny :) Właśnie podobnie myślał VILTOM i program, który właśnie masz przed sobą służy do takiej analizy. Co więcej znalezione losowania pokazuje bardzo ładnie graficznie, dodaje statystyki wystąpień i wiele innych informacji, a wszystko to robi w ułamku sekundy !!

Po uruchomieniu programu, najpierw należy wybrać liczbę lub zestaw liczb, który posłuży do analizy. W tym celu należy kliknąć w "LICZBA/ZESTAW LICZB" i wybrać dowolny zestaw liczb.

Drugi krok to zakres losowań, który zostanie przyjęty do analizy. Domyślnie jest ustawione, aby program analizował od 14.12.2002 ( tak robił VILTOM i podobno wtedy wprowadzono nową maszynę losującą ) do ostatniego losowania w bazie losowań.

Trzeci krok, to poinformowanie aplikacji czego szukamy. Jeśli wybraliśmy parkę liczb, to że np. szukamy "losowań w których wypadło od 2 do 2 liczb" z tejże parki. A może będziemy szukać z 20 wybranych liczb, losowań w których padło 7/20?
W takim wypadku należy ustalić : "Szukaj losowań w których wylosowano od 7 do 7 liczb" !

W czwartym kroku naciskamy na "OBLICZ" i po chwili otrzymujemy spis losowań, które spełniły zadane kryteria wyszukiwania. Klikając na "MAPA", możemy też dodatkowo zobaczyć, jak się rozkładają te wystąpienia w danym roku.

Krok piąty - naciskamy na "VILTOM +1". Po tej operacji widzimy mapę losowań, które nastąpiły po znalezionych losowaniach. Np. jeśli program znalazł losowania 2222,2333,2444,2555 spełniające zadane kryteria, to na mapie otrzymamy losowania o numerach 2223,2334,2445,2556 !!

UWAGA: STANDARDOWO TAK JEST TZN. OTRZYMUJEMY LOSOWANIA, KTÓRE WYSTĄPIŁY NASTĘPNEGO DNIA, ALE NIEKONIECZNIE! MOŻEMY BOWIEM ZMIENIĆ WARTOŚĆ "PRZESUNIĘCIA LOSOWAŃ"!! TUŻ PRZY PRZYCISKU "VILTOM +1" ZNAJDUJE SIĘ KOMPONENCIK, PO KLIKNIĘCIU KTÓREGO, MOŻEMY ZMIENIAĆ WARTOŚĆ PRZESUNIĘCIA OD "VILTOM -99" AŻ DO "VILTOM +99".

Przed nami mapa losowań. Pod mapą dodatkowe statystyki mapy "VILTOM": ilość wystąpień poszczególnych liczb oraz par liczb z zastosowaniem funkcji automatycznego posortowania - od największej do najmniejszej ilości wystąpień !!

UWAGA: ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SKOPIOWANIA NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCYCH LICZB ORAZ PAR LICZB, KTÓRE ZOSTAŁY WYŚWIETLONE W LISTACH. W TYM CELU NALEŻY ZAZNACZYĆ MYSZKĄ POŻĄDANE PREZ NAS LICZBY (PARY LICZB), NASTĘPNIE NACISNĄĆ PRAWY KLAWISZ MYSZY I Z MENU WYBRAĆ "KOPIUJ". TERAZ MOŻEMY PRZYKŁADOWO OTWORZYĆ PUSTY DOKUMENT TEKSTOWY, NACISNĄĆ PRAWY KLAWISZ MYSZY I Z MENU WYBRAĆ "WKLEJ". W REZULTACIE OTRZYMAMY W PLIKU TEKSTOWYM SKOPIOWANE WCZEŚNIEJ LICZBY (PARY LICZB).

Dodatkowo z prawej strony mamy swoisty FILTR. Możemy ograniczyć wyświetlanie mapy oraz statystyk wystąpień, do wybranych przez nas liczb !! W tym celu należy kliknąć na wybrane liczby.

Doszliśmy w zasadzie do finału. Tak po krótce wygląda analiza metodą VILTOMA. Możliwości analizy jest tysiące. Program sam za nas nie wybierze liczb, ale przy odrobinie zabawy na pewno pomoże wybrać szczęśliwe liczby. Pozostaje mi życzyć samych 10/10 - a VILTOM pokazał, że takie marzenie jest do spełnienia !! :)


DODATKOWE FUNKCJE - najczęściej występujące liczby,
parki liczb, mapa rozkładu liczb


Dzięki programowi możemy uzyskać także inne informacje, takie jak: mapa rozkładów liczb, najczęściej występujące liczby, parki liczb, w zadanym przedziale losowań. Chociaż nie od razu wszyscy czują jak to zrobić, bo jest to trochę "sztucznie" robione, to faktycznie jest taka możliwość.

W tym celu należy wybrać zakres losowań, wybrać jakąś dowolną liczbę i szukać losowań, w których wylosowano "od 0 do 1 liczb"! Jak się można domyśleć, w każdym losowaniu musiano wylosowań 0/1 lub 1/1 z tej liczby :) Tak więc otrzymamy spis wszystkich losowań w zadanym przedziale losowań.

Teraz należy zmienić wartość z "VILTOM +1" na "VILTOM +0", bo interesują nas dokładnie te znalezione losowania, a nie losowania po nich następujące i nasisnąć na "OBLICZ".

Ostatni krok, to naciśnięcie na "VILTOM +0" i otrzymujemy w wyniku mapę rozkładów liczb, a pod spodem najczęściej występujące liczby i parki liczb. Możemy ograniczyć liczby do analizy, dzięki swoistemu filtrowi znajdującemu się z prawej strony okna, gdzie też możemy wybrać interesujące nas liczby.


ZARZĄDZANIE LOSOWANIAMI


Po kliknięciu na "ZARZĄDZAJ", wchodzimy do tej części programu, która pozwala na dodawanie, modyfikowanie, a także pobieranie wyników z internetu !!

Dzięki funkcji pobierania wyników z internetu, nigdy nie musisz się martwić o to, że program posiada niekompletną bazę losowań. Najpóźniej o 21:35 zawsze możesz pobrać najnowsze wyniki z internetu !!

Pobierz ostatnie - pobranie w ułamku sekundy wyłącznie ostatniego losowania
Pobierz wszystkie - pobranie losowań od pierwszego do ostatniego i zastąpienie całej bazy losowań ( kilka sekund )


ZAPIS DO PLIKU


W wersji 1.1 aplikacji, pojawiła się możliwość zapisu wyników działania programu do pliku !!

Zapisywać możemy praktycznie wszystko: wyniki wyszukiwania losowań spełniających zadane kryteria, mapy rozkładu liczb w danym roku, tabelkę VILTOM, czy też bazę losowań programu.

Zapis następuje do pliku tekstowego *.txt, po naciśnięciu na przycisk obrazujący dyskietkę ->
Tak zapisany plik, może później posłużyć np. do wydruku na drukarce.